Magyar foci

Újabb blama: nem bírt a Dunaújvárossal sem a Fradi

""

A mérkőzést megelőzően délelőtt az NB I-es keret egyik része 5-1-re győzött a Soroksár ellen. A keret másik fele sem marad játék nélkül, 15 órakor a Dunaújváros látogat az Albert Flórián Stadion 3-as edzőpályájára.

Több próbajátékos is lehetőséget kapott az újvárosiak elleni felkészülési találkozón. A Fradi tiszta fehérben, a vendégek – akik a játékot is kezdték – pirosban léptek pályára. Az első percektől kezdve kiegyenlített, harcos játék folyt a pályán. A dunaújvárosiak több NB I-es múlttal bíró játékos (Salamon, Sitku, Milinte) is szerepet kapott. Az első 10 percet követően a játék átterelődött a ferencvárosiak térfelére. A 15. percben a vendégektől Godslove egy testcselt követően a kapu bal oldalába lőtt, a labda a kapufát is érintve jutott a gólvonalon túlra (0-1). A 20. perc környékén Birtalan Botond lábára rácsúsztak, a középpályás nem tudta folytatni a játékot. Az ivószünetet követően a 30. percben egy bal oldali beadást Perovic lőtt Gyenes kapujának bal oldalába (0-2). A gólt Birtalan sérülése miatt emberhátrányban kapták a zöld-fehérek. A sérült Birtalan helyére Hodgyai László állt be, a fiatal játékos próbajátékon vesz részt csapatnál. A 40. percben a házigazdák szépítettek, Beliczky tette bele a lábát egy lövésbe (1-2). A találatunkat követően nem sokkal azonban egy lekészített labdát Villám Balázs lőtt elemi erővel a ferencvárosi kapuba (1-3).

A második félidőben a játék a fordulást követően nem változott, az újvárosiak valamivel többet támadtak és birtokolták a labdát. Ettől függetlenül a játékrész első nagy helyzetét a Fradi játékosai dolgozták ki: Nyilasi passzát Hodgyai lőtte szép mozdulattal nem sokkal a jobb felső sarok fölé. A 61. percben egy bal oldali szabadrúgást követően Salamon érkezett a hosszún, és a Fradi kapujába rúgta a labdát (1-4). Az utóbbi percekben két helyzete is akadt a hazaiaknak: Orosz szabadrúgásból, Hodgyai fejesből veszélyeztetett. A 72. percben aztán végül újabb gólt lőtt a Ferencváros: Orosz szabadrúgása megpattant a sorfal tagjain, így a labda a jobb alsóba csorgott (2-4). Ezt követően kissé leült a meccs, kevesebb volt a helyzet. A találkozó 4-2-es dunaújvárosi győzelemmel ért véget.